Su Deposu Temizliği ve Dezenfeksiyonu

Su Deposu Temizliği

- Su Deposu Temizlik ve Dezenfektesi

- Havuz Temizliği ve Bakımı

- Havuz Kimyasalları

- Kumlama, Islak Kumlama, Epoxi Boya

- Evsel Arıtma, Endüstriyel Arıtma, Su Yumuşatma

Su deposu temizliklerinin ana fikri deponun içinin boşaltılması içindeki tortu ve birikinti pisliklerin alınması deponun iç yüzeyinde oluşmuş olan yosunumsu veya kireçli tabakanın temizlenip klor bazlı dezenfektanlar ile dezenfekte edilmesi ve durulanıp kullanıma hazır hale gelmesidir.

Su depolarının temizleme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

Su depoları betonarme, polyester, poliüretan, galvanizli saç, gibi değişik maddelerden yapılabilmektedir. Bu farklı malzemeler temizlik esnasında farklı temizlik ürünleri kullanımını gerektirmektedir.

Su deposu temizliği için depo içerisine giren temizlik personeli depo içerisinde maske kullanmalı ve kısa süreli depo içinde kalmalıdır. Bir müddet temiz hava alıp tekrar temizlik işlemine devam etmelidir. Depo içerisinde temizlik işlemi 15 er dakikalık periyotlar halinde olmalıdır.

Su deposu temizlikleri en az iki kişi ile yapılmalı (depo ne kadar küçük olursa olsun).

Temizlik esnasında kesinlikle kireç çözücü kimyasallar ile klor bazlı ürünler bir arada kullanılmamalıdır. Bu karışımdan çok zehirli bir gaz çıkar ve öldürücü olabilir.

Temizlik yapacak personelin sosyal sigorta güvenceleri kesinlikle olmalıdır.

Temizlik işlemi yapıldıktan sonra su deposunun içi mutlaka bol su ile durulanmalı ve o şekilde teslim edilmelidir.

Su deposu temizliği deneyim isteyen ve insan sağlığını yakından ilgilendiren (depoyu temizleyen ve depo içindeki suyu kullananlar) bir konu olduğu için ehil kişilere ve tecrübe sahibi firmalara yaptırılmalıdır. Kapıcıya, bir tanıdığa, gariban kişiye yaptırılacak bir işlem değildir.

Su deposu temizliği altı ayda bir mutlaka yaptırılmalıdır. Firmamız Su deposu temizliklerini birçok kamu kuruluşu şirket iş hanları toplu konutlar yazlık mekanlar gibi çeşitli alanlarda yapmaktadır.

İletişim

Siz de en uygun teklifi almak için bizimle iletişime geçin